Sulu Kaplama – Desen Kaplama
“Su Transfer Baskı Nedir?”

Sulu Kaplama – Desen Kaplama filmi hazır baskı yapılmış suda çözünebilen bir yapıdadır. Sulu Kaplama 31 derece ısıdaki suda tepkimeye uğrar ve üzerine uygulanan sulu kaplama aktivatörü ile film tabakası tamamen yok olur. Suyun üzerinde sadece boya kalır. Suya daldırılan sulu kaplama işlemi yapılan obje, aktivatörün yardımı ile boyanın kimyasına işler ve kalıcı olarak yapışır. Bu yapışma son kat olarak vernik uygulaması ile tamamen sabitlenir.

Sulu Kaplama

Desen kaplama kumaş ve sünger hariç hemen hemen tüm yüzeylere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Metal, plastik, ahşap, poliüretan ve strafor gibi tüm yüzeylere zemin hazırlık çalışmalarından sonra desen kaplama transferi gerçekleştirilir. Sulu kaplama işlemi koruyucu cilalama ile işlem sonlandırılır.

Desen kaplama

Uygulama alanları:

Otomotiv, mobilya, elektronik eşya (LCD ve cep telefonu aksesuarları), radyatör kalorifer petekleri lavabo klozet kapakları ve diğer sektörler için eşsiz çözümler sunar. Ayrıcalıklı projeleriniz için destek vermekteyiz. Karbon kaplama tekdüze renk uygulamalarından farklı desen seçenekleri sunan 21. yüzyıl ürünüdür. Sulu kaplama uygulanacak yüzeyin fiziki şekli konusunda folyo kaplamanın dezavantajlarını avantaj haline getirir. Su transfer baskı girintili ve çıkıntılı yüzeylerde kalıcı uygulamalar karbon kaplama ile mümkündür. Kaplanacak eşyaların tüm yüzeyine aynı anda uygulama yapılabilmesi üstünlük sağlamaktadır.

Desen kaplama makineleri Almanya’da bulunan şubemizde, tamamen firmamız tarafından üretilmekte ve uygulanmaktadır. Desen kaplama ürünlerimiz Alman kalitesi standartları ile üretilmektedir. Sulu kaplama makineleri veya ürünleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Real Gold, kaplama ile ilgili sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

Sulu kaplama kamuflaj desenlerini incelemek için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz.